Trophies and Awards 2019

AGGREGATES

BABY – 3 DANCE CLASSICAL AGGREGATE * AMELIA THOMSON * THE YATES SCHOOL OF DANCING

BABY – 3 DANCE MODERN AGGREGATE * AMELIA THOMSON * THE YATES SCHOOL OF DANCING

A – 3 DANCE CLASSICAL AGGREGATE * MARIA ADAMIK- BRAGUIM * GEMMA SHORT SCHOOL OF DANCE

A – 3 DANCE MODERN AGGREGATE * REGAN PARKER * ALLSTARS ACADEMY

B – 3 DANCE CLASSICAL AGGREGATE * HARRI HAYES * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

B – 3 DANCE MODERN AGGREGATE * KEIRA THOMSON * THE YATES SCHOOL OF DANCING

C – 3 DANCE CLASSICAL AGGREGATE * GRACE WRIGHT * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

C – 3 DANCE MODERN AGGREGATE * TILLY ROBISON/MEGAN DALTON * GEMMA SHORT SCHOOL OF DANCE

D – 3 DANCE CLASSICAL AGGREGATE * WINIFRED DIGGENS * GEMMA SHORT SCHOOL 0F DANCE

D – 3 DANCE MODERN AGGREGATE * EMILY MCMAHON * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

E – 3 DANCE CLASSICAL AGGREGATE * TASHA CURTIS * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

E – 3 DANCE MODERN AGGREGATE * TASHA CURTIS * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

HIGHEST MARK

JUNIOR DUET * EMILY MACKAY/ELLA THORNTON * GEMMA SHORT SCHOOL OF DANCE

INTER DUET * RUBY ROCHE/TILLY ROBISON * GEMMA SHORT SCHOOL OF DANCE

SENIOR DUET * RUBY GALLIMORE/SAM SPIERS * WHITTON CENTRE DANCE ACADEMY

JUNIOR TRIO/QUARTET * FRANCESCA CASE/ALEXIS GILBERT/LILY SINDEN/ADELINE HUTCHINSON-DUNN * THE RHODES ACADEMY

INTER TRIO/QUARTET * DARCEY-DEE SPRINGER/HOLLY FLETCHER/BRONIA MORGAN * NICHOLS SCHOOL OF DANCE

SENIOR TRIO/QUARET * MIRANDA CONN/ELLA WESTCOTT/LILLIE WESTCOTT * ONDINE ACADEMY OF DANCE

JUNIOR GROUP * THE RHODES ACADEMY

INTER GROUP * THE RHODES ACADEMY

SENIOR GROUP * WHITTON CENTRE DANCE ACADEMY

ADJUDICATOR’S CHOICE 

BABY SECTION * ARLO HOOPER * ALLSTARS ACADEMY

A SECTION * REGAN PARKER * ALLSTARS ACADEMY

B SECTION * HARRI HAYES * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

C SECTION * GRACE WRIGHT * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

D SECTION * LUCY MORAN * ALLENOVA SCHOOL OF DANICNG

E SECTION * TASHA CURTIS * ALLENOVA SCHOOL OF DANCING

JEAN BROWN MUSICALITY * MOLLY ETTRIDGE * NICHOLS SCHOOL OF DANCE

JOAN SELLEY MEMORABLE PERFORMANCE * JESSICA DUNN * MODERN SOLO GEMMA SHORT SCHOOL OF DANCE

SCHOLARSHIP SURREY YOUTH BALLET * ADRIA RUMBAUSKAITE * ALLENOVA SCHOOL OF DANCE

BURSARY RUNNER UP * GRACE WRIGHT * ALLENOVA SCHOOL OF DANCE

BURSARY WINNER * LUCY MORAN * ALLENOVA SCHOOL OF DANCE